Kablolu ve Kablosuz Network

Ultron; gerçekleştirdiği ağ mimarilerinde süreklilik, ölçeklenebilirlik, güvenilirlik, sağlamlık, güvenlik ve yönetilebilirlik kriterlerini temel alarak en iyi çözüm alternatiflerini üretmek üzere çalışmaktadır. Bu nedenle yapısal kablolamadan başlayarak her tür iş ağı ve bilgi teknolojisi yapısının ihtiyaca uygun kurulumu ile ilgili olarak tüm hizmetlerini tasarım, fizibilite, mühendislik ve danışmanlık hizmetlerini de kapsayacak şekilde müşterilerine sunmaktadır.

Ultron, sahip olduğu kaynaklarıyla ülkemiz bilişim altyapısı konusunda Türkiye'deki en deneyimli yerli firmaları arasında yer almaktadır. Yüksek performanslı geniş bant ağlarının kurulması, entegrasyonu, yedeklenmesi ve yönetilmesini sağlayarak müşterilerinin yatırımlarının kısa sürede geri dönüşünü sağlamaktadır.

Load Balancer
Waf
SD/Wan
SDDC (Soft Define Data Center)
Switch – Wireless
BGP

Kablolu ve Kablosuz Network

Ultron, sahip olduğu kaynaklarıyla ülkemiz bilişim altyapısı konusunda Türkiye’deki en deneyimli yerli firmaları arasında yer almaktadır. Yüksek performanslı geniş bant ağlarının kurulması, entegrasyonu, yedeklenmesi ve yönetilmesini sağlayarak müşterilerinin yatırımlarının kısa sürede geri dönüşünü sağlamaktadır.

Kablolu ve Kablosuz Network

Load Balancer

Yük dengeleyici, kullanıcı trafiğini uygulamalarınızın birden fazla örneği arasında dağıtarak performans sorunları riskini azaltır ve yüksek kullanılabilirlik sağlar. Bir "trafik polisi" gibi davranarak istemci taleplerini bu talepleri karşılayabilecek tüm sunuculara yönlendirir, hızı ve kapasite kullanımını en üst düzeye çıkarır.

Waf

Bir WAF veya web uygulaması güvenlik duvarı, bir web uygulaması ile İnternet arasındaki HTTP trafiğini filtreleyerek ve izleyerek web uygulamalarının korunmasına yardımcı olur. Siteler arası komut dosyası oluşturma (XSS) ve SQL enjeksiyonu gibi çeşitli uygulama katmanı saldırılarına karşı koruma sağlar.

SD/Wan

SD-WAN, ağ donanımını kontrol mekanizmasından ayırarak bir WAN'ın yönetimini ve işletimini basitleştiren bir teknolojidir. Birden fazla WAN bağlantısının dinamik ve uygun maliyetli kullanımına olanak tanıyarak uygulama performansını artırır ve maliyetleri düşürür.

SDDC (Soft Define Data Center)

SDDC, tüm altyapının sanallaştırıldığı ve bir hizmet olarak sunulduğu bir veri merkezini ifade eder. Daha fazla esneklik ve ölçeklenebilirlik sağlayan sanallaştırılmış ağ, depolama ve bilgi işlem kaynaklarını içerir.

Switch – Wireless

Kablosuz anahtarlar, kablosuz erişim noktalarının kablolu bir ağa bağlanmasını sağlayan ağ cihazlarıdır. Kablosuz erişim noktalarının merkezi yönetimini ve kontrolünü sağlayarak kesintisiz ve güvenli kablosuz bağlantıya olanak tanırlar.

BGP

BGP, İnternet üzerindeki otonom sistemler arasında yönlendirme ve erişilebilirlik bilgilerini değiş tokuş etmek için tasarlanmış standartlaştırılmış bir dış ağ geçidi protokolüdür. İnternet'in çalışmasını sağlar ve yönlendirme bilgileri için ölçeklenebilir bir mekanizma sağlar.Bu teknolojiler, verimli trafik dağıtımı, güvenlik ve ağ yönetimi sağlayarak modern ağ ve altyapıda çok önemli roller oynamaktadır.