Veri Depolama ve Yedekleme Çözümleri

Günümüzde İnternet ve mobil iletişimin yaygınlığı veri hacmini katlayarak büyütüyor. Kurumsal web siteleri, mobil ekipler, çağrı merkezleri vb alternatif iletişim kanallarının kurumlarda kesintisiz ve yoğun bir veri akımı oluşturması, veri merkezi çözümlerine ve verileri verimli depolamaya duyulan ihtiyacı arttırıyor. Bilginin yönetimi, saklanması, sunulması ve güvenliği, tüm kurumlar için iş süreklilikleri göz önünde bulundurulduğunda çok önemli bir role sahip olduğu görülüyor.

Herhangi bir olağanüstü durum ile karşılaşan kurumların kritik iş süreçlerinin sürekliliğini sağlamak, kayıplarını en aza indirmek için gerekli planlamaların yapılmasıdır. Bu şekilde iş süreçlerinde akışın beklenmedik durumlarda kesintisiz sürdürülebilmesi için gerekli tüm kaynak ve ortamlar (insan, bina, ekipman, teknoloji kaynakları, iş ortakları, tedarikçiler) tanımlanır ve önlemler belirlenir.

Data Domain
Nas Çözümleri
Backup Storage
Cloud Backup
Object Storage
Own Drive
Active Directory
Exchange
DNS
System Center Ailesi (SCCM, SCOM, Service Manager, Sc Orchestrator, SCVMM)

Veri Depolama ve Yedekleme Çözümleri

  • Ultron müşterilerinin iletişim ağı bağlantılarını yedekler, verilere kayıpsız erişilmesini ve uygulama yazılımlarının kaldığı yerden çalışmasını sağlayan Olağanüstü Durum Hizmetleri sunar. Bu hizmet ile amaçlanan, teknolojik altyapının yeniden ayağa kaldırılmasıdır.
Veri Depolama ve Yedekleme Çözümleri

Data Domain

Dell EMC Data Domain veri tekilleştirme depolama sistemleri, yüksek hız, sektör lideri hız ve verimlilikle disk yedekleme, arşivleme ve olağanüstü durum kurtarmada devrim yaratır. Çeviklik, güvenlik ve güvenilirlik sağlayarak daha fazla yedeklemenin daha kısa sürede tamamlanmasını sağlar ve yedekleme üzerindeki baskıyı azaltır. Data Domain ayrıca Data Domain Boost, uzun süreli saklama için Data Domain Cloud Tier ve Data Domain Replicator gibi özellikler de sunar.

Nas Çözümleri

Ağa Bağlı Depolama (NAS) çözümleri dosya depolama ve paylaşma, veri yedekleme, felaket kurtarma için aktif veri arşivleri oluşturma ve sanal masaüstü altyapısını barındırma için kullanılır. NAS cihazları kurumun büyüklüğüne ve gereksinimlerine göre özelleştirilebilir, yüksek hacimli depolama kapasiteleri ve veri yedekleme ve performans iyileştirme için RAID sunar. NAS, harici sürücülere göre avantajlar sağlar ve veri depolama ve yönetimini basitleştirir.

Backup Storage

Yedekleme depolaması, dosyaların ve uygulama verilerinin tamamlayıcı, cihaz dışı depolanmasıdır ve önemli yedekleme verilerinin güvenli bir şekilde korunmasına, yönetilmesine ve geri alınmasına olanak tanır. Fiziksel, ağ tabanlı veya bulut tabanlı olabilir ve veri kaybı, hırsızlık ve beklenmedik arızalara karşı koruma sağlar. Çevrimiçi yedekleme olarak da bilinen bulut yedekleme, verilerin bir kopyasını felaket durumlarında korunmak üzere ikincil, tesis dışı bir konuma göndermeye yönelik bir stratejidir.

Cloud Backup

Bulut yedekleme, sunucu verilerinin yedeklendiği ve daha iyi koruma için bulutta başka bir konumda depolandığı bir süreçtir. Verilerin bulut tabanlı sunuculara yedeklenmesini içerir, uzaktan erişim ve hızlı veri kurtarma sağlar. Bulut yedekleme, hassas verileri depolayan tüm kuruluşlar için gereklidir ve etkili veri koruma ve kurtarma çözümleri sağlar.

Object Storage

Nesne depolama, verileri bir dosya hiyerarşisi olarak yöneten dosya sistemlerinin ve verileri sektörler ve izler içinde bloklar olarak yöneten blok depolamanın aksine, verileri nesneler olarak yöneten bir depolama mimarisidir. Nesne depolama son derece ölçeklenebilirdir ve büyük miktarda yapılandırılmamış veriyi depolamak için uygundur, bu da onu yedekleme ve arşivleme için ideal hale getirir.

Own Drive

Own Drive, kullanıcılara çeşitli dosya türlerini güvenli bir şekilde depolama ve istedikleri zaman erişim sağlama imkanı sunar. Bu platform, bulut tabanlı bir hizmet olarak çalışır ve kullanıcıların dosyalarını çeşitli cihazlardan kolayca yönetmelerine olanak tanır. Ayrıca, Own Drive üzerinden dosya paylaşma özelliği sayesinde kullanıcılar, belirledikleri kişilerle dosyalarını güvenli bir şekilde paylaşabilirler. Bu sayede, Own Drive kullanıcıları verilerine kolayca erişebilir ve paylaşabilir, aynı zamanda dosyalarını güvenli bir şekilde saklayabilirler.

Active Directory

Active Directory, Microsoft tarafından Windows etki alanı ağları için geliştirilmiş bir dizin hizmetidir. Kullanıcıları, bilgisayarları ve diğer aygıtları yönetmek için merkezi bir sistem sağlayarak ağ yönetimini basitleştirir ve verimli kaynak erişimi ve güvenliği sağlar.

Exchange

Microsoft Exchange, yalnızca Windows Server işletim sistemlerinde çalışan popüler bir e-posta ve takvim sunucusudur. E-posta, takvim, kişiler ve görev yönetimi sağlayarak kuruluşlar için güvenilir bir iletişim platformu sunar.

DNS

Alan Adı Sistemi (DNS), İnternet'e veya özel bir ağa bağlı bilgisayarlar, hizmetler veya diğer kaynaklar için hiyerarşik ve merkezi olmayan bir adlandırma sistemidir. Etki alanı adlarını IP adreslerine çevirerek kullanıcıların insan tarafından okunabilir adları kullanarak web sitelerine ve diğer kaynaklara erişmesini sağlar.

System Center Ailesi (SCCM, SCOM, Service Manager, Sc Orchestrator, SCVMM)

System Center ailesi System Center Configuration Manager (SCCM), System Center Operations Manager (SCOM), Service Manager ve System Center Virtual Machine Manager'ı (SCVMM) içerir. Bu araçlar BT altyapısı için kapsamlı yönetim ve izleme özellikleri sunarak verimli operasyonlar ve kaynak kullanımı sağlar.Bu teknolojiler ve çözümler modern veri yönetimi, yedekleme ve altyapı için gereklidir ve verimli depolama, güvenlik ve yönetim özellikleri sağlar.